Консультативно-діагностичний центр

Комунальне некомерційне підприємство
"Консультативно-діагностичний центр Дніпровського району м. Києва"

1. Історична довідка.

Заклад розташований по вул. Митрополита Андрея Шептицького, 5. Функціонує з квітня 1982 року на той час в структурі територіального медичного об'єднання Дніпровського району м. Києва. За період своєї роботи лікувально – профілактичний заклад пройшов ряд реорганізацій. На його базі Розпорядженням КМДА від 18.04.2002 р. №828 "Про затвердження статуту Центральної районної поліклініки Дніпровського району" розпочала свою роботу Центральна районна поліклініка, головним завданням якої є виконання затвердженої розпорядженням КМДА від 30.09.03 р № 1825 міської міжгалузевої комплексної програми "Здоров'я киян" на 2003-2011 роки та затвердженої Розпорядженням Голови районної державної адміністрації 31.10.2003 р. № 1288 районної міжгалузевої комплексної програми "Здоров'я населення Дніпровського району" на 2003-2011 роки, які спрямовані на задоволення потреб населення в охороні його здоров'я, забезпеченні якісної і доступної медико-санітарної допомоги, створення умов для формування здорового способу життя та нове бачення проблем охорони здоров'я як загальнонаціонального пріоритету, розуміння необхідності скоординованої співпраці всіх гілок влади, медиків та широкої громадськості в цих напрямках. Рішенням Київської Міської Ради від 01.12.2011 №736/6972 та розпорядженням Районної Державної Адміністрації від 06.04.2012 №136 заклад було реорганізовано у Комунальне некомерційне підприємство "Консультативно-діагностичний центр Дніпровського району м. Києва".


2. Структура комунального некомерційного підприємства "Консультативно-діагностичний центр Дніпровського району м. Києва"

Комунальне некомерційне підприємство "Консультативно-діагностичний центр Дніпровського району м. Києва" (вул. Митрополита Андрея Шептицького, 5). Обслуговує всього дорослого населення 237 589.

Для зручності отримання вторинної медичної допомоги пацієнти мають змогу звернутися до філій центру:

 • Філія №1 (вул. П. Запорожця, 26).
 • Філія №2 (вул. Тичини, 22)
 • Філія №3 (вул. Червоноткацька, 31)
 • Філія №4 (вул. Ентузіастів, 49)

Також до складу КНП "КДЦ Дніпровського району м. Києва" входять такі структурні підрозділи:

 • Центр здоров'я (вул. Митрополита Андрея Шептицького, 3г)
 • Клініка дружня до молоді (вул. Митрополита Андрея Шептицького, 3г).

3. Медична амбулаторно–поліклінічна допомога в КНП "КДЦ Дніпровського району м. Києва" надається за такими спеціальностями: кардіологія, ревматологія, гастроентерологія, ендокринологія, хірургія, онкологія, неврологія, отоларингологія, акушерство і гінекологія, онкогінекологія, урологія, проктологія, травматологія, рабіологія, стоматологія, офтальмологія, фізіотерапія, рефлексотерапія, лікувальна фізкультура, алергологія, дитяча імунологія, інфекційні хвороби, клінічна лабораторна діагностика, ультразвукова діагностика, функціональна діагностика, рентгенологія, професійна патологія.


4. В КНП "КДЦ Дніпровського району м. Києва" знаходиться кафедра медичної реабілітації та спортивної медицини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця. Завідує кафедрою доктор медичних наук, професор зав. кафедрою медичної реабілітації та спортивної медицини Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Дудар Лариса Вікторівна. На кафедрі працює 10 співробітників, 6 з них є кандидатами медичних наук.
Телефон кафедри – 517-72-26. Напрямки наукових розробок кафедри:

 • фізична реабілітація хворих кардіологічного, неврологічного і травматологічного профілю;
 • доклінічна діагностика захворювань системи кровообігу.

5. На базі КНП "КДЦ Дніпровського району м. Києва" функціонує районний реабілітаційний центр, де можуть пройти курс відновлювальної терапії хворі після інфаркту міокарда, після гострого порушення мозкового кровообігу, після перенесених травм. Завідувач центром – Бруханська Валентина Степанівна, лікар кардіолог вищої категорії. Використовуються наступні види лікування за допомогою реабілітаційного обладнання:

№ пп.

Вид лікування

Назва методу

Медичні апарати

1

Електролікування

Електрофорез
Д'арсонвалізація
Ампліпульс-терапія
Діодінаміотерапія

"Поток"
"Іскра"
"Ампліпульс"
"Тонус"
"Діодінамік"

2

Електроміостимуляція

Електроміостимуляція

"Біоритми"

3

Ультразвукова терапія


Ультрафорез
ультрафонофорез

"Соно – 4"
"Гамма – лор"

4

лазеромагнітотерапія

Лазеротерапія
Магніто терапія
лазеромагнітотерапія

МІТ – 1

5

Аерозольтерапія

Ультразвукові інгаліяції

"Парі – Бой"
"Парі – Мастер"

6

Світлолікування

УФ – терапія,
Терапія інфрачервоним опроміненням

КЦФ
БОП – 4
"Соллюкс"

7

Водолікування

Ванни загальні:

 • Скипидарні білі
 • Скипидарні жовті
 • Йодобромні
 • Соляно-хвойні
 • Лавандові
 • Валер'янові
 • Ш

Гідромасаж
Пневмогідромасаж
Душ Шарко
Циркулярний висхідний

Ванни

ВОД 59
"Астра"
Душова кафедра

8

Теплолікування

Озокерито – парафінові аплікації

Парафінонагрівач
Термостат

9

Автомасаж

Механічний роликовий електричний масаж

Електроавтомасажер

Лікувальна фізкультура

1

Групові заняття ЛФК

2 зміни

2

Механотерапія

3

Тренажери

для рук
для ніг
велотренажер

4

Комплекс "Здоров'я"

3 шт.

5

Стінки гімнастичні

12 шт.

6

Бігова доріжка "Колібрі"

3 шт.

Діагностична апаратура

1

Елекрокардіографія

Електрокардіограф ЕК-ІТ О3М2

3 шт.

2

Тремометрія

Тремометр для визначення координації рухів верхньої кінцівки та координації уваги

3 шт.

Мануальна терапія

Рефлексотерапія

Психотерапія

Курс лікування у логопеда

Інформація за телефоном 517-69-27


6. На базі КНП "КДЦ Дніпровського району м. Києва" функціонує відділення профілактичних медичних оглядів за рахунок власних надходжень, де можуть пройти обстеження декретовані групи населення та працівники підприємств з шкідливими умовами праці. Інформація за телефоном 517-86-07.


7. На базі КНП "КДЦ Дніпровського району м. Києва" функціонує районний антигіпертензивний центр з ліжками денного перебування, який був відкритий 31.03.2011р. В Центрі можна отримати консультацію лікаря - кардіолога, пройти обстеження і, при необхідності, лікування в умовах денного стаціонару. Робота Центру направлена в першу чергу на впровадження та дотримання сучасних методик постійної вторинної профілактики у хворих з підвищеним артеріальним тиском, хворих на ішемічну хворобу серця та інші хвороби серцево-судинної системи, раннє виявлення та прогнозування наслідків захворювання, підтримання працездатності, підвищення рівня обізнаності населення щодо факторів ризику та небезпеки артеріальної гіпертензії, необхідності лікування та його ефективності, розробка та впровадження в практику системи моніторингу та корекції факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань, впровадження та дотримання сучасних методик лікування.

Центр працює щоденно з 9.00 до 16.00, крім суботи і неділі.

За інформацією звертатися: Ктітарева Вікторія Іванівна – завідувачка районним антиіпертензивним центром. Телефон 517-36-10.


8. На базі КНП "КДЦ Дніпровського району м. Києва" функціонує районний проктологічний кабінет, де ведеться прийом мешканців району та, при необхідності, проводиться ректороманоскопічне дослідження. Інформація за телефоном 517-73-63.


9. На базі КНП "КДЦ Дніпровського району м. Києва" функціонує міжрайонна школа соціальної та медичної адаптації хворих на цукровий діабет, де проходять навчання хворі на цукровий діабет, що мешкають на Лівобережжі. Запис на навчання до школи проводиться за телефоном 517-71-33.

Висока захворюваність та поширеність цукрового діабету, частий розвиток ускладнень зумовлюють великі фінансові витрати, як прямі (на госпіталізацію, медикаменти для лікування цукрового діабету та його ускладнень, необхідність щоденного контролю показників глікемії), так і непрямі (соціальні виплати, скорочення працездатного віку та інше ).

Відомо, що тільки компенсація цукрового діабету здатна уповільнити або навіть зупинити прогресування розвитку судинних ускладнень.

Навчання хворих на діабет проведенню самоконтролю дозволяє досягнути головної мети лікування - компенсації вуглеводного обміну, знизити частоту ускладнень і смертність, що призводить до значного зменшення витрат на лікування таких хворих.

З 2006 року в Центральній районній поліклініці Дніпровського району на базі реабілітаційного відділення почала діяти міжрайонна школа медико – соціальної адаптації хворих на цукровий діабет, яка була відкрита за підтримки Київського міського благодійного фонду 'Діабетик". Працює школа за принципом:

 • у формі постійно діючої школи,
 • проведення навчання пацієнтів як за груповими, так і за індивідуальними планами,
 • функціонування телефонної 'гарячої" лінії для хворих на цукровий діабет,
 • організаційно – методичної роботи з ендокринологами ЛПЗ,
 • науково – дослідницької роботи з питань вивчення ефективності функціонування школи самоконтролю.

Групові заняття проводяться циклами окремо для 1 та 2 типів цукрового діабету. Тривалість 1 циклу – 8 занять двічі на тиждень за розробленими програмами. Проводяться тестові анкетування слухачів до та після закінчення занять з метою визначення їх ефективності. Заняття проводяться у вечірній час для зручності працюючих хворих з цукровим діабетом.


10. В квітні 2011 року на базі закладу розпочала свою роботу районна школа боротьби з артеріальною гіпертензією та профілактики її ускладнень. Вона була створена на основі програми заходів по реалізації Постанови КМ України від 10.01.2002 р. № 14 "Про затвердження міжгалузевої комплексної програми "Здоров'я нації" на 2003 – 2011 роки", Державної програми запобігання та лікування серцево – судинних і судинно – мозкових захворювань на 2006 – 2010 роки, міської міжгалузевої комплексної програми "Здоров'я киян" на 2003 – 2011 роки для забезпечення хворих необхідними знаннями та навичками для адаптації хворого до хвороби, створення у хворих конструктивної внутрішньої картини хвороби та для вироблення довготривалої мотивації додержання відповідного ступеню компенсації за допомогою методів самоконтролю.

Районна школа проводить навчання амбулаторних хворих за направленнями лікарів поліклінік Дніпровського району м. Києва, а саме з хворими на артеріальну гіпертензію (як з первинними хворими, так і з тривало хворими) та їх рідними за окремими програмами для забезпечення необхідними знаннями та навичками для адаптації до хвороби.

До роботи в школі боротьби з артеріальною гіпертензією та профілактики її ускладнень залучаються провідні фахівці з кардіології, реабілітації, неврології, психології ЛПЗ Дніпровського району, наукові співробітники кафедр, міського центру здоров'я, громадських організацій, фондів, що опікуються проблемами здоров'я нації.

Заняття в школі проводяться кожного другого четверга місяця о 1500 на базі центру реабілітації. Інформація за телефоном 517-69-27.


11. В квітні 2011 року на базі закладу розпочала свою роботу районна школа "Стоп інсульт". Навчання в школі проводять спеціалісти реабілітологи, ерготерапевти. Під час занять можна отримати відповіді на наступні запитання:

1. Що повинен розуміти хворий з порушенням мозкового кровообігу

2. Що таке інсульт

3. Види інсультів

4. Механізми розвитку інсульту

5. Перші прояви інсульту

6. Перебіг та наслідки інсульту, що відбувся

7. Діагностика та самодіагностика, що потрібно знати пацієнтам

8. Взаємодія лікар-пацієнт

9. Яку допомогу буде надавати лікар

10. Як пацієнт та його родичі можуть самі допомогти собі

11. Особливості медикаментозного лікування різних етапів інсульту

12. ЛФК ( кінезотерапія ), як основа лікування рухових порушень

13. Дієтотерапія

14. Масаж

15. Інші методи лікування

Заняття в школі проводяться кожного четвертого четверга місяця о 1500 на базі центру реабілітації. Інформація за телефоном 517-69-27.


12. Діагностична база.

Матеріально – технічна база КНП "КДЦ Дніпровського району м. Києва" складається з:

1. Фетальний монітор Corometrics -170

2. Кольпоскоп МК -200

3. Комп'ютерна система "Кардіо-Тест"

4. Система комп'ютерної ЕЕГ "ДХ–5000"

5. Система комп'ютерної реографії

6. Комп'ютерна система "Кардіо+для спірографії"

7. Велоергометричний комп'ютерний кардіокомплекс

8. Апарат ЕДР 750 В

9. РДК 50/6 на 2 робочих місця

10. Флюорограф 12Ф - 7к

11. Мамограф SENOGRAF 800Т

12. Цифрова система УЗД ІФ – 8000ЕХ MEDISON, на яких можна пройти наступні медичні обстеження:

1

УЗД щитоподібної залози

2

УЗД черевної порожнини

3

УЗД молочної залози

4

УЗД передміхурової залози

5

УЗД судин шиї

6

УЗД гінекологічне (наявність вагінального датчика)

7

Ректороманоскопія

8

РВГ

9

ЕЕГ

10

ЕХО -КГ

11

РЕГ

12

Спірографія

13

Мамографія

14

ВЕМ

15

Рентгенографія

16

Флюорографія

та отримати висновки та рекомендації.


14. На базі КНП "КДЦ Дніпровського району м. Києва" проводяться наступні лабораторні клініко–діагностичні обстеження:

Гематологічні

загальний аналіз крові

гемоглобін, ШОЕ, лейкоцити

Загальноклінічні

аналіз сечі загальний

аналіз сечі по Зимницькому

аналіз сечі по Нечипоренко

копрограма

аналіз перианального зішкрібка на яйця гельмінтів

аналіз фекалій на яйця гельмінтів

визначення прихованої крові в калі

мікроскопічне дослідження харкотиння загальне

мікроскопічне дослідження харкотиння на кислотостійкі палички

Біохімічні

Печінкові проби

АЛТ

АСТ

лужна фосфатаза

тимолова проба

загальний білірубін

прямий білірубін

Ревмопроби

загальний білок

білкові фракції

сечова кислота

С-реактивний білок

антистрептолізин-О

Показники ліпідного обміну

тригліцериди

загальний холестерин

холестерин бета ліпопротеїдів

Показники вуглеводного обміну

глюкоза крові

глюкозотолерантний тест

глікований гемоглобін

аналіз сечі на глюкозу

аналіз сечі на ацетон

мікроальбумінурія

Ниркові проби

креатинін

сечовина

сечова кислота

добова протеїнурія

Імунологічні

Коагулограма

група крові

резус фактор

гемолізини

антитіла до резус фактору

Діагностика інфекційних захворювань

HBsAg

антитіла до HCV

антитіла до кардіоліпінового антигену

дослідження на малярію методом товстої краплі

Гормональні дослідження

тиреотропний гормон

трийодтиронін вільний

тироксин вільний

Цитологічні дослідження

Аналіз секрету простати (нативний препарат + мазок на склі)

 
сайт создан компанией сайт разработан компанией Эффект

РЕФОРМА МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
Профспілкове життя