10 березня 2016 року

Інформуємо про проведення трьох національних раундів
додаткової вакцинації проти поліомієліту!

У 2015 році та на початку 2016 року в Дніпровському районі м. Києва було проведено три національні раунди додаткової вакцинації проти поліомієліту, як реагування на спалах поліомієліту з використанням оральної поліовакцини.

Під час першого та другого раундів вакцинації діти віком від 2 місяців до 5 років 11 місяців включно були охоплені оральною поліовакциною на рівні 14,4% та 81,0% відповідно. Під час третього раунду оральною поліовакциною охоплено  91,3% дітей віком від 2 місяців до 9 років 11 місяців включно.  
Спалах поліомієліту виник в результаті низького рівня охоплення вакцинацією та відсутності імунітету до поліомієліту.

Оральна поліомієлітна вакцина є єдиною вакциною, що застосовується у відповідь на спалах, оскільки вона не тільки посилює гуморальний імунітет, захищаючи від захворювання, а й також сприяє виробленню місцевої імунної відповіді, забезпечуючи таким чином імунітет, який зупиняє передачу поліовірусу.

Тривалентна оральна поліовакцина (тОПВ) рутинно використовується з 1960 року та є тією вакциною, яка використовувалась при додатковій вакцинації протягом трьох національних раундів.

Всі діти цільової групи у кожному раунді повинні були отримати дозу  тривалентної оральної поліовакцини (OPVERO), що вироблена компанією «Санофі Пастер» (Sanofi Pasteur), Франція, незалежно від попереднього статусу імунізації щодо поліомієліту.

Діти визначених вікових груп повинні були отримати протягом трьох раундів вакцинації щонайменше двох, або трьох доз вакцини проти поліомієліту.

Проте, протягом трьох раундів вакцинації в Дніпровському районі м. Києва одне щеплення оральної поліовакцини (ОПВ) отримали 97,2% дітей, два щеплення ОПВ отримали 74,7% дітей, а три щеплення ОПВ отримали  9% дітей цільової групи.

Вакцинація – основний метод боротьби з поліомієлітом. Вона дозволяє захистити населення (і в першу чергу дітей) від поліомієліту, якщо рівень колективного імунітету буде не менше як 95%.

Тому для дітей цільових груп,  які не отримали жодного щеплення ОПВ, або    2-х щеплень та 3-тє щеплення ОПВ, і потребують дані щеплення  оральної поліовакцини, вакцинацію проти поліомієліту ОПВеро буде продовжино  до квітня 2016 року для забезпечення максимального охоплення.

Додаткові дози поліовакцини посилять імунітет і забезпечать додатковий захист дітей проти поліомієліту.

Тож, не залишайтесь байдужими до вакцинації проти поліомієліту.
Захистіть своїх дітей від небезпечного захворювання!

 

Лікар- епідеміолог
Шершень Н.П.

<< Назад

 
сайт создан компанией сайт разработан компанией Эффект

РЕФОРМА МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
Профспілкове життя