14 січня 2016 року

Клінічні ознаки грипу: головний біль, біль у м’язах, біль у горлі, підвищення температури, кашель, нежить або закладеність носа, іноді нудота, блювота.

Як заражаються грипом: повітряно-крапельним шляхом від іншої людини, під час кашлю, розмови, чхання, при тілесному контакті та на відстані менше ніж 2 метри.

Період інфекційності хворого на грип: один день до початку та сім днів з моменту захворювання, у разі якщо симптоми зберігаються – до їх зникнення.

Як попередити зараження: не контактувати з особами, які мають прояви грипозної інфекції; обмежити відвідування місць масового скупчення людей; частіше провітрювати приміщення; частіше мити руки з милом; намагатися не торкатися очей, носа, рота, особливо брудними руками.

Клінічні ознаки грипу Як заражаються грипом Що робити у разі захворювання на грип

Запобігати обіймам, поцілункам, рукостисканням; прикривати рота та ніс при чханні та кашлі одноразовою серветкою, яку одразу треба викинути; якщо у людини є прояви симптомів грипу – триматися від неї на відстані не менше ніж 2 метри.

Період інфекційності хворого на грипЩо робити у разі захворювання на грип: при перших ознаках захворювання слід дотримуватись постільного режиму, викликати лікаря та не виходити з дому. Хворі на грип небезпечні для оточуючих, тому повинні бути ізольовані. Неприпустима поява хворого в транспорті та громадських місцях.

Хворий повинен перебувати в окремому приміщення або відгороджений ширмою, користуватися окремим посудом та предметами особистої гігієни.

Хворі на грипУ кімнаті де знаходиться хворий необхідно проводити щоденне вологе прибирання. Не допускати контакту хворого з іншими здоровими членами сім’ї, крім тих хто доглядає за хворим.

Доглядаючий повинен використовувати марлеву пов’язку або одноразову маску, яку необхідно замінювати на нову кожні 4 години.

Після контакту з хворим, зняття маски, після відвідування туалету потрібно ретельно мити руки. Марлеву пов´язку після прання необхідно ретельно попрасувати.

Провітрювати приміщення необхідно кілька разів на добу. Не слід займатися самолікуванням. Відповідне медикаментозне лікування хворому може призначати тільки лікар.

Ознаки, у разі виникнення яких необхідно негайно викликати швидку медичну допомогу: прискорене чи уповільнене дихання, синюшність навколо рота, на інших ділянках шкіри, поява носової кровотечі, крововиливи на тілі навіть незначні, висока температура тіла вище 39°С, що не збивається жарознижувальними препаратами, неможливість розбудити, відсутня реакція на звертання, надмірне збудження, судоми, нудота, блювота, діарея, сильний головний біль, відсутність сечовиділення.

<< Назад

 
сайт создан компанией сайт разработан компанией Эффект

РЕФОРМА МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
Профспілкове життя