21 квітня 2016 року

Прес реліз
Управління охорони здоров’я Дніпровської районної
в місті Києві державної адміністрації

Святкування Всесвітнього дня медичних сестер

12 травня відзначається
Всесвітній день медичних сестер

За ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України починаючи з 1997 року в Україні 12 травня відзначається Міжнародний день медичної сестри.

У світі День медичної сестри відзначається вже більше 100 років, хоча офіційно його було затверджено лише в 1971 році, з моменту об'єднання сестер милосердя 141 країни в професійну громадську організацію - міжнародну раду медичних сестер. Свято засноване на честь відомої медичної сестри Англії, Флоренс Найтінгейл - «Жінки, яка несе світло», яка народилася 12 травня 1820 року, що відзначилась під час Кримської війни, в середині ХІХ століття та стала першим видатним діячем сестринської справи.

В історії людства професія медичного працівника є найважливішою і найвідповідальнішою в житті людини.

Серед усіх професій, які є в охороні здоров’я, наймилосердніша професія -  медична сестра.

Чи варто казати, як багато в охороні здоров’я залежить від медичних сестер!

Медична сестра  — фахівець з середньою медичною освітою, яка працює під керівництвом лікаря. Одна з найпотрібніших у світі професії, і її заслужена престижність, шляхетність підтверджується світовим досвідом.

Праця медичної сестри відповідальна і складна, немає місії благороднішої ніж повернути хворому радість одужання.

Медична сестра найбільше від інших проводить свій час біля хворого і це не безликий виконавець лікарських призначень, а повноправний учасник процесу лікування. 

ЇЇ робота полягає не тільки в професійному догляді за хворими, як це було раніше. На даний час повністю змінено погляд на функцію медичної сестри: це і виконання різних сестринських маніпуляцій та санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів, зміцнення здоров’я, профілактика захворювань, полегшення страждань, забезпечення максимальної незалежності людини відповідно її індивідуальним можливостям, надання психо-соціальної допомоги усім верстам населення, визначення розуміння цінності людського життя, вміння бачити не хворобу, а людину з її духовною та фізичною неповторністю.

В закладах охорони здоров’я, підпорядкованих управлінню охорони здоров’я Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації працюють 840 медичних сестер (приблизно 70% від усього персоналу), що є  найчисельнішою ланкою спеціалістів в галузі охорони здоров’я.

З метою підвищення престижу та значимості ролі медичних сестер в наданні медичної допомоги населенню, а також з нагоди Професійного свята – Всесвітнього Дня медичної сестри, 21.04.2016 року о 14.00 відбудеться традиційний районний конкурс «Краща медична сестра 2016 року», в якому прийматимуть участь найкращі медичні сестри 8 медичних закладів, підпорядкованих управлінню охорони здоров’я Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації.

Організатором даного заходу є Управління охорони здоров’я Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, Об’єднання первинних профспілкових організацій установ охорони здоров’я Дніпровського району, Рада медичних сестер управління охорони здоров’я Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації.

Учасники конкурсу будуть нагороджені відзнаками начальника управління охорони здоров’я Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, ОППОУОЗ Дніпровського району м. Києва та подарунками.

Місце проведення конкурсу:

ДП «Київська міська курортна бальнеологічна лікарня профспілок України», за адресою м. Київ вул. Попудренка, 34.

За інформацією звертатися:

Загній Віталіна Миколаївна – районний позаштатний фахівець з сестринської справи управління охорони здоров’я Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, тел.. 517-70-09, e-mail: vitalina_z7@ukr.net

Начальник управління
охорони здоров’я
Дніпровської районної
в місті Києві державної адміністрації
Д.Т.  Карабаєв

<< Назад

 
сайт создан компанией сайт разработан компанией Эффект

РЕФОРМА МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
Профспілкове життя