13 квітня 2017 року

Прес реліз
Управління охорони здоров’я Дніпровської районної
в місті Києві державної адміністрації

Всесвітній день медичних сестер12 травня відзначається Всесвітній день медичних сестер

За ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України починаючи з 1997 року в Україні 12 травня відзначається Міжнародний день медичної сестри.

У світі День медичної сестри відзначається вже більше 100 років, хоча офіційно його було затверджено лише в 1971 році, з моменту об'єднання сестер милосердя 141 країни в професійну громадську організацію - міжнародну раду медичних сестер. Свято засноване на честь відомої медичної сестри Англії, Флоренс Найтінгейл - «Жінки, яка несе світло», яка народилася 12 травня 1820 року, що відзначилась під час Кримської війни, в середині ХІХ століття та стала першим видатним діячем сестринської справи.

В історії людства професія медичного працівника є найважливішою і найвідповідальнішою в житті людини.

Серед усіх професій, які є в охороні здоров’я, медична сестра  - одна з наймилосердніших та найпотрібніших у світі, і її заслужена престижність, шляхетність підтверджується світовим досвідом.

Сучасна медична сестра – це  висококваліфікований спеціаліст, людина з широким світоглядом, що добре орієнтується не тільки в своїй професії, але і в проблемах охорони здоров’я та соціальній сфері в цілому. Вона знаходиться в тіні лікаря, на півкроку віддалік за своїм статусом, але ця дистанція скорочує відстань між нею і пацієнтом.

В закладах охорони здоров’я, підпорядкованих управлінню охорони здоров’я Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації працюють 750 медичних сестер (приблизно 90% від усіх молодших спеціалістів з медичною освітою та 70% від усього персоналу медичних закладів), що є  найчисельнішою ланкою спеціалістів в галузі охорони здоров’я.

З метою підвищення престижу та значимості ролі медичних сестер в наданні медичної допомоги населенню, а також з нагоди Професійного свята – Всесвітнього Дня медичної сестри, 20.04.2016 року о 14.00 відбудеться традиційний районний конкурс «Краща медична сестра 2017 року», в якому прийматимуть участь найкращі медичні сестри 8 медичних закладів, підпорядкованих управлінню охорони здоров’я Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації.

Організатором даного заходу є Управління охорони здоров’я Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, Об’єднання первинних профспілкових організацій установ охорони здоров’я Дніпровського району, Рада медичних сестер управління охорони здоров’я Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації.

Учасники конкурсу будуть нагороджені відзнаками начальника управління охорони здоров’я Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, ОППОУОЗ Дніпровського району м. Києва та подарунками.

Місце проведення конкурсу:
НВК школа № 209, за адресою: вул. Березняківська, 32

За інформацією звертатися:
Загній Віталіна Миколаївна – районний позаштатний фахівець з сестринської справи управління охорони здоров’я Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, тел.. 517-70-09, e-mail: vitalina_z7@ukr.net

Начальник управління   
охорони здоров’я
Дніпровської районної
в місті Києві державної адміністрації

Д.Т.  Карабаєв

<< Назад

 
сайт создан компанией сайт разработан компанией Эффект

РЕФОРМА МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
Профспілкове життя