21 квітня 2017 року

ІМУНІЗАЦІЯ РЯТУЄ ЖИТТЯ! ЗНАЙ ЦЕ!

Інформуємо про проведення Всесвітнього тижня імунізації
в Україні та світі з 24 по 29 квітня 2017 року!

ІМУНІЗАЦІЯ Всесвітній тиждень імунізації 2017 року нагадує про те, що кожній дитині потрібна вакцинація.

Вакцини захищають від інфекційних захворювань!

Завдяки вакцинації  імунна система руйнує збудника інфекції, що потрапляє в організм із навколишнього середовища. І при цьому людина, якій проведена вакцинація - не захворіє.

Дуже низький ризик побічних реакцій на вакцинацію не можна порівнювати із ризиком захворювання і  його ускладненнями при природньому інфікуванні.

Вакцини, які використовуються в межах Календаря щеплень, безпечні та ефективні.

До моменту включення вакцин у програму імунізації вони проходять декілька етапів оцінки. Національний контрольний орган тієї країни, де виготовляється вакцина, бере участь у тестуванні вакцини. Проводиться оцінка імунної відповіді.

Важливим є охоплення вакцинацією населення на рівні 95% для забезпечення захисту від інфекцій та недопущення епідемічних ускладнень інфекційних захворювань.

За умови, коли вакцинальний комплекс або ревакцинація  не завершені, захист від захворювань знижується.

Таким чином, вакцинопрофілактика інфекційних захворювань є чи не найбільшим досягненням сучасної медицини. Вона допомогла ліквідувати або суттєво зменшити  захворюваність на кілька серйозних захворювань. Наприклад, завдяки щепленням у світі ліквідована натуральна віспа, поліомієліт, у багато разів знизилась захворюваність на дифтерію, правець, кашлюк, кір, краснуху, епідемічний паротит, вірусний гепатит В.

Обов’язкові щеплення в Україні проводяться від 10 інфекційних захворювань:

туберкульозу, дифтерії, правцю, кашлюку, поліомієліту, хіб - інфекції, гепатиту В, кору, епідемічного паротиту, краснухи.

Обов’язковим є проведення щорічної  планової туберкулінодіагностики  (проби Манту) дітям віком від 4 до 14 років, і в першу чергу, серед  не щеплених проти туберкульозу дітей.


Лікар- епідеміолог Шершень Н.П.

Центр здоров’я Дніпровського району міста Києва

<< Назад

 
сайт создан компанией сайт разработан компанией Эффект

РЕФОРМА МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
Профспілкове життя