27 червня 2017 року

Україні загрожує епідемія кору: у 6 регіонах зросли показники захворюваності.

Україні загрожує епідемія кору: у 6 регіонах зросли показники захворюваностіКір(лат.morbilli) — інфекційна хвороба, яку спричинюєвірусз роду Morbillivirus.

Хвороба характеризується вираженою інтоксикацією, катаральними явищами з боку дихальних шляхів, кон'юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці ротової порожнини (плями Копліка) іпапульозно - плямистимвисипомна шкірі.

Необхідно пам'ятати, щона кір хворіють не лише діти, а і дорослі, причому у них хвороба перебігає, як правило, важче.

У більшості випадків кір перебігає сприятливо, але при розвитку ускладнень, особливо енцефалітуіменінгоенцефаліту, можливі летальні наслідки.

Основним засобом профілактики є протикорова вакцина MMR (КПК), що забезпечує захист від захворювання.

Згідно із інформацієюВООЗ, вірус кору припиняє циркуляцію у популяції і нових випадків захворювання не виникає, якщо вакцинацією проти кору охоплено 95% популяції.

Основний захід у боротьбі із поширенням кору - це виключення контактів здорових дітей із хворими.

Про кожен випадок кору у квартирі або в сім'ї батьки повинні негайно оповістити установи, які відвідують діти. Своєчасно отримавши таке повідомлення, медичний працівник може попередити розвиток кору в установі та захистити дитячий колектив від важкого захворювання.

Щеплення врятували дуже багато дитячих життів.

Спалахи кору у світі

Нідерланди (1999—2000). Спалах у релігійній спільноті і школах в Нідерландах ілюструє вплив кору на невакциноване населення. Населення у декількох провінціях, де сталися спалахи, мало високий рівень імунізації, за винятком однієї із релігійних спільнот, яка традиційно не сприймає вакцинацію. Серед 2961 випадків кору було 3 смерті і 68 госпіталізацій. Це доводить те, що кір може бути важким зхворюванням і приводити до смерті навіть у індустріальних країнах.

Ірландія (2000). Із кінця 1999 по літо 2000 тривав спалах кору уПівнічному Дубліні (Ірландія). У цей час середній по країні рівень імунізації впав нижче 80%, а у Північному Дубліні становив близько 60%. Сталося більш ніж 100 випадків госпіталізації із більш ніж 300 випадків хвороби. Три дитини загинули, а деякі були важко хворі, деяким для одужання знадобиласяштучна вентиляція легень.

Румунія (2016-2017). У Румунії відбулася епідемія, вогнище якої розповсюдилося за допомогою кочового населення, за осінь 2016— зиму 2017 від кору померло 22 особи та інфіковано тисячі. За словами місцевого міністра охорони здоров'я,Флоріна Богуда, у країні першою вакциною щеплено лише 80%, другою— лише 50% населення.

Джерела: УНІАН Telegram, promedical.com.ua/hvorobi/kir/© PROMEDICAL, Вікіпедія.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх дітей! Вчасно вакцинуйте їх від кору!

Центр здоров’я Дніпровського району міста Києва. Головний позаштатний фахівець із інфекційних захворювань УОЗ Дніпровського району міста Києва Т.І.Козарева 
сайт создан компанией сайт разработан компанией Эффект

РЕФОРМА МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
Профспілкове життя