05 жовтня 2017 року

Всесвітній день зору -  12 жовтня 2017 року

Для привернення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей із порушеннями зору щорічно, у другий четвер жовтня, під егідою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я проводиться Всесвітній день зору, що був заснований у рамках реалізації Глобальної програми Vision 2020: The Right to Sight («Зір 2020: Право на зір»), спрямованої на боротьбу зі сліпотою.

Цей день є також основною інформаційно-пропагандистською подією для профілактики сліпоти та глобальної ініціативи із профілактики сліпоти.

Однією із найчастіших причин сліпоти є - катаракта  - захворювання очей, викликане помутнінням кришталика і втратою його еластичності. Катаракта є однією із найбільш поширених офтальмологічних хвороб і вражає, переважно, людей похилого віку, хоча в наш час її все частіше діагностують і у молоді.

У більшості випадків, основною причиною появи катаракти є старіння людського організму - природний процес, на який неможливо вплинути. Структура кришталика така, що з часом він зношується і мутніє, саме тому у значного відсотка людей, чий вік перевищує 65 років, можна діагностувати це захворювання.

Природний процес появи катаракти може посилюватися додатковими факторами: генетичною схильністю, наявністю інших офтальмологічних захворювань (короткозорості, глаукоми), різними травмами очей, шкідливим впливом променевого, ультрафіолетового і СВЧ опромінення, тривалим прийомом деяких лікарських препаратів, шкідливими звичками (палінням, частим вживанням алкоголю), поганою екологією Крім того, катаракта часто є ускладненням деяких ендокринних захворювань. У даному випадку мова йде про такі хвороби, як діабет, порушення обміну речовин.

Порушення зору при катаракті починається із появи, так званих,"мушок" в очах, які виникають через напругу зору. Предмети втрачають чіткі обриси. Через це людині стає важко працювати із мініатюрними предметами. З`являються труднощі при читанні, перегляді телевізора або у роботі із комп`ютером. Також серед симптомів катаракти відзначають проблеми у сприйнятті кольорів, посилену чутливість до світла. Крім того, зміни відбуваються і у зовнішньому вигляді зіниці: вона починає втрачати темний колір і з часом може стати повністю білою.

На початкових стадіях лікування катаракти проводять за допомогою консервативних методів. У більшості випадків використовують різні очні краплі: віцеін, катахром, квінакс, вітафакол.  Незважаючи на їх позитивний вплив на стан очей, вони лише дещо гальмують процес прогресування катаракти, повністю вони не можуть вилікувати її. 

Єдиним методом ефективного лікування захворювання є оперативне втручання.

Мета оперативного втручання при катаракті - видалити пошкоджений кришталик і замінити його штучним. Подібні операції проводяться досить швидко і, як правило,  проходять без ускладнень. У переважній більшості випадків відбувається практично стовідсоткове відновлення зору.

Профілактика катаракти включає в себе перелік правил, дотримання яких покликане захистити очі від шкідливого впливу ззовні. Саме тому, всім, хто хоче уникнути даної хвороби, рекомендується дотримуватися наступних правил: у сонячні дні обов`язково носити сонцезахисні окуляри, які зменшують шкідливий вплив ультрафіолету на очі; вживати у їжу продукти, що містять антиоксиданти: зелень, фрукти, овочі; відмовитися від шкідливих звичок.

Оскільки найчастіше захворювання з`являється у похилому віці, ефективним методом його запобігання буде профілактика передчасного старіння, яка базується на основі здорового способу життя: правильного харчування, здорового сну, повноцінного відпочинку.

Бережіть зір!

Джерело: http://yakszrobiti.xyz/hvorobi-simptomi-likuvannja/juridichnij-suprovid-ugod-ochni-hvorobi/3433-katarakta-simptomi-i-likuvannja-profilaktika.html

Центр здоров’я Дніпровського району міста Києва.

<< Назад

 
сайт создан компанией сайт разработан компанией Эффект

РЕФОРМА МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
Профспілкове життя