17 листопада 2017 року

Грудне вигодовування як спосіб попередити  захворювання на цукровий діабет.

Грудне вигодовування як спосіб попередити  захворювання на цукровий діабетГрудне вигодовування визначає стан здоров’я, ріст, розвиток малюка та стан його  здоров’я впродовж  усього життя.

Ніхто у світі не створив і  навряд чи коли – небудь винайде замінники жіночого  молока, які  були б йому абсолютно ідентичні і, тим більше, переважали якісно.  Грудне  вигодовування, яке дитина отримує  з перших днів життя, здатне захистити  його від багатьох хвороб у майбутньому.

Наявність у молоці матері поліненасичених жирних кислот пояснює те, чому у новонародженого покращується гострота зору і прискорюється психомоторний розвиток. Дуже важливо, що корисні властивості молока підвищують також показники розумового розвитку дитини за шкалою IQ.

Одним із найважливіших наслідків грудного вигодовування є захист дітей від аутоімунних захворювань, у тому числі і цукрового діабету 1 типу.

Як грудне молоко захищає  від діабету?

По даним  Всесвітньої  организації охорони здоров’я: серед дітей, хворих на цукровий діабет, більше всього тих, хто із народження знаходився на штучному вигодовуванні. У першу чергу це пов’язано із тим, що в молочних сумішах для вигодовування дітей, міститься білок коров’ячого  молока. Надалі  саме він здатний  здійснювати небажаний вплив на секреторну функцію підшлункової залози.

У країнах із найбільш високим споживанням коров’ячого  молока, наприклад  у Фінляндії, рівень захворюваності на цукровий діабет у 5 разів вищий у порівнянні із США. В Японії, де коров’яче молоко не входить у звичайний раціон харчування, випадки дитячого діабету поодинокі.

Разом із тим достовірно відомо що, якщо обоє батьків, або батько дитини,  хворі на діабет 1 типу, навіть при незначній ролі білків коров’ячого молока як фактору ризику захворювання на цукровий діабет, грудне вигодовування має вирішальне значення.

Тому  із впевненістю  можна твердити, що грудне вигодовування, по можливості, повинно бути в житті кожного малюка, оберігаючи його від розвитку цілого  ряду хвороб.

Бережіть здоровя своїх дітей! Центр здоров’я Дніпровського району міста Києва.

 
сайт создан компанией сайт разработан компанией Эффект

РЕФОРМА МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
Профспілкове життя