23 квітня 2018 року

До Всесвітнього тижня імунізації - 23–29 квітня 2018 р.

До Всесвітнього тижня імунізації Імунізація рятує мільйони життів і отримала широке визнання як один із найдієвіших та ефективних засобів у сфері охорони здоров’я.

Ідеальний рівень охоплення імунізацією від небезпечних захворювань – 95%. В Україні, нажаль, ці показники набагато нижчі. Тому ми постійно стоїмо на порозі епідемій: то поліомієліту, то кору, то правцю та дифтерії. Питання імунопрофілактики – це питання державної безпеки! Тема 2018 року: «Наш спільний захист, #Вакцинадіє».

Це заклик до людей на всіх рівнях— від спонсорів до широкого загалу — робити більше для розширення охоплення імунізацією, щоб забезпечити добробут кожного з нас.

В Україні, відповідно до наказу МОЗ № 551 від 11.08.2014 р. передбачається обов’язкова вакцинація від 10 інфекційних захворювань (туберкульоз, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт, кір, краснуха, епідемічний паротит, гепатит В, Hib-інфекція), проти яких вакцинують в усьому світі.

Вакцини захищають від інфекційних захворювань та рятують людство від епідемій!

Завдяки вакцинації  імунна система знищує або значно ослаблює збудника інфекції, який потрапляє в організм із навколишнього середовища. При цьому людина, якій проведена вакцинація, не захворіє, або перебіг захворювання у випадку, якщо воно все ж таки станеться, буде значно легшим, ніж у невакцинованої особи.

Вакцини, які використовуються в межах Календаря щеплень є безпечними  та ефективними!

До моменту включення вакцин, у програму імунізації,  вони проходять декілька етапів оцінки безпечності та ефективності.

Дуже низький ризик побічних реакцій на вакцинацію не можна порівняти із ризиком захворювання і його часто тяжкими, іноді  смертельними, ускладненнями при природньому інфікуванні.  Основним завданням щеплень є зменшення захворюваності, інвалідності та смертності, а також,  збільшення тривалості життя людини.

Мета проведення Українського тижня імунізації - підвищити рівень охоплення вакцинацією дітей згідно Календаря профілактичних щеплень, а також дорослих – проти дифтерії та правцю.

До вашої уваги календар щеплень дітей від народження до 18 місяців життя.

Інфекція\Вік 1 доба життя 3-5 доба 1 міс. 2 міс. 4 міс. 6 міс. 12 міс. 18 міс.
Гепатит В 1 доза 2 доза 3 доза
Туберкульоз вакцинація
Дифтерія 1 доза 2 доза 3 доза 1 ревакц.
Правець 1 доза 2 доза 3 доза 1 ревакц.
Кашлюк 1 доза 2 доза 3 доза 1 ревакц.
Поліомієліт 1 доза 2 доза 3 доза 1 ревакц.
Hib-інфекція 1 доза 2 доза 1 ревакц.
Кір 1 доза
Епідемічний паротит 1 доза
Краснуха 1 доза

За умови, коли вакцинальний комплекс або ревакцинація не завершені, захист від захворювань знижується.

Календар щеплень дітей від 2 до 18 років життя.

Інфекція\Вік 6 років 7 років 14 років 16 років Дорослі
Туберкульоз ревакц.
Дифтерія 2 ревакц. 4 ревакц. Кожні10 років
Правець 2 ревакц. 4 ревакц.
Поліомієліт 2 ревакц. 3 ревакц.
Кір 2 доза
Епідемічний паротит 2 доза
Краснуха 2 доза

Необхідно памятати про те, що:

  • Колективний імунітет забезпечується лише при високому рівні охоплення вакцинацією (95%)
  • Досить одній нещепленій людині захворіти, і інфекція може поширитися на тих, хто не має імунного захисту.
  • Від  конкретних  керованих  інфекцій (наприклад, правцю) неможливо захиститися за допомогою колективного імунітету.
  • Обов’язковим є проведення щорічної  планової туберкулінодіагностики  (проби Манту) дітям віком від 4 до 14 років, і, в першу чергу, серед нещеплених проти туберкульозу дітей.

Вкрай незадовільна ситуація склалася із охопленням дорослого населення профілактичними щепленнями проти дифтерії.

Дифтерія є однією із небагатьох бактеріальних інфекцій, успіху у боротьбі з якою можна досягти завдяки імунізації населення дифтерійним анатоксином. Щоб запобігти захворюванням на дифтерію та правець необхідно  проводити дорослому населенню планову ревакцинацію від дифтерії та правця.

Першу планову ревакцинацію від дифтерії та правця дорослих, які раніше були щеплені, проводять АДП-М у віці 26 років із подальшою плановою ревакцинацією АДП-М із мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-М. Якщо пропущена доза ревакцинації кожні 10 років, необхідно ввести дозу АДП-М, яка була пропущена та від цієї дати вести відлік часу до наступної ревакцинації АДП-М (10 років). Дорослим, які раніше не були щеплені або не мають даних щодо вакцинації від дифтерії та правця, проводять щеплення АДП-М триразово.

Отримати планову вакцинацію і ревакцинацію проти дифтерії та правця (безкоштовно) можна у Центрах первинної медико-санітарної допомоги Дніпровського  району міста Києва.

Направлення на проведення вакцинації (ревакцинації) надає лікар-терапевт дільничний (особи старші 18 років), лікар-педіатр (діти до 12 років) або сімейний лікар (особи старші 12 років) після попереднього огляду і заповнення Інформованої згоди на проведення щеплення.

На сьогодні кабінети щеплень закладів охорони здоров’я Дніпровського району міста  Києва забезпечені вакцинами та туберкуліном у достатньому обсязі.

Шановні батьки! Захистіть дітей і себе від інфекційних захворювань!

Вакцина – це ліки, які не лікують хворобу, а запобігають їй!

Підготовлено Центром здоров’я Дніпровського району міста Києва за інформацією лікаря – епідеміолога  Шершень Н.П. та zdorov-info.com.ua

<< Назад

 
сайт создан компанией сайт разработан компанией Эффект

РЕФОРМА МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
Профспілкове життя