07 серпня 2018 року

До Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування – 1 - 7 серпня 2018 року

У квітні 2018 року ВООЗ та ЮНІСЕФ випустили нове Керівництво зі сприяння практиці грудного вигодовування у медичних закладах, які надають послуги матерям та новонародженим.
Для підтримки виключно грудного вигодовування протягом перших  шести місяців життя немовляти ВООЗ та ЮНІСЕФ рекомендують: 

  • одразу після пологів забезпечити контакт «шкіра до шкіри» між матір’ю та дитиною; 
  • проводити перше грудне годування протягом першої години життя; 
  • забезпечити спільне перебування в одній палаті, яке б дозволило матерям і грудним немовлятам знаходитися разом 24 години на добу; 
  • проводити виключно грудне годування протягом перших шести місяців, тобто не давати дитині нічого крім грудного молока, - ніякої іншої їжі, рідини, навіть води; 
  • проводити грудне годування за потребою, тобто так часто, як хоче дитина, і вдень, і вночі; такий режим попереджує розвиток застою (лактостазу) із подальшим розвитком запалення тканин молочної залози (маститу); 
  • не використовувати пляшечок, сосок та пустушок. 

Годування дітей грудного і раннього віку є одним із найважливіших чинників в галузі виживання дітей, сприяє їх найкращому життєвому старту, здоровому росту і розвитку, зниженню видатків на охорону здоров’я, дає економічні переваги як для окремих сімей, так і на національному рівні. Перші два роки життя особливо важливі, тому що оптимальне харчування протягом цього періоду сприяє зменшенню захворюваності і смертності, зниженню ризику хронічних захворювань і  кращому розумовому розвитку дитини. 

Виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя немовляти дає багато переваг для дітей грудного віку та їх матерів. Одним із них є захист від шлунково-кишкових інфекцій. Раннє прикладання до грудей забезпечує захист новонародженого від інфекцій та знижує смертність новонароджених від діареї. Грудне молоко є важливим джерелом поживних речовин також для дітей у віці 6 - 23 місяців. Воно забезпечує половину і більше енергетичних потреб дитини у віці 6 - 12 місяців і одну третину – у віці 12 - 24 місяці. Діти і підлітки, які знаходилися на грудному вигодовуванні від народження, із меншою вірогідністю страждають від ожиріння, демонструють більш високі результати тестів на інтелектуальний розвиток, а у дорослому житті мають більш високі досягнення. 

Грудне вигодовування сприяє зміцненню здоров’я і благополуччя матерів, знижує ризик розвитку раку яєчників і молочної залози. Виключно грудне вигодовування дітей до шести місяців -  природний метод запобігання вагітності, відомий як метод лактаційної аменореї. 

Консультування з питань грудного вигодовування вагітних, породіль та сімей із маленькими дітьми здійснюють Київський міський моніторинговий центр підтримки грудного вигодовування на базі КНП «Консультативно-діагностичний центр дитячий» Дарницького району міста Києва (вул. Тростянецька 8-д) та громадська організація «Національний рух у підтримку грудного вигодовування «Молочні ріки України», на базі якого діє телефонна гаряча лінія з питань грудного вигодовування:

095 - 013-36-13,

097 - 412-11-17
 з 9:00 до 18:00. 

У ході Всесвітнього тижня грудного вигодовування ВООЗ закликає всіх зробити свій внесок для підтримки матерів, які годують груддю.

Центр здоров’я Дніпровського району міста Києва

 
сайт создан компанией сайт разработан компанией Эффект

РЕФОРМА МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
Профспілкове життя