Советы родителям по предупреждению нарушений осанки у детей

Уважаемые родители!

По данным НИИ гигиены и профилактики заболеваний детей, подростков и молодежи значительное количество детей и младшего школьного возраста имеют нарушения осанки. Осанка – привычное положение тела ребенка, его манера держаться. Правильная осанка имеет огромное значение в жизнедеятельности человека, поскольку она способствуют нормальному функционированию жизнеобеспечивающих систем организма и помогает избегать нарушений, опасных для здоровья. Поэтому осанка является одним из важных показателей здоровья и существенным критерием гармоничности развития ребенка. В связи с вышеизложенным профилактика нарушений осанки у детей имеет большое значение.

С целью обеспечения предупреждения нарушений осанки у детей необходимо придерживатьсяследующих рекомендаций.

 • Ребенок должен спать на ровной и твердой постели. Длина кровати должна быть больше роста ребенка на 20-25 см, чтобы можно было спать с вытянутыми ногами. Подушка не должна быть высокой и чрезмерно мягкой.
 • Необходимо, чтобы мебель соответствовала росту ребенка.
 • Во время различных занятий и игр следует обеспечить хорошую освещенность.
 • В повседневной жизнедеятельности необходимо контролировать позу ребенка при ходьбе, стоянии, занятии с игрушками, езде на велосипеде, чтении и письме, напоминая ему о правильном положении тела и отдельных его звеньев.
 • Значительную роль в профилактике нарушений осанки играет рациональный суточный режим жизнедеятельности (полноценный сон, регулярное питание, правильное чередование различных видов деятельности, оптимальный уровень двигательной активности, прогулки на открытом воздухе и т.п.)
 • Следует систематически использовать упражнения, направленные на укрепление корсета. 

Як правильно сидіти за партою, щоб була гарна осанка (постава) та здорова спина

Всім відома всесвітня епідемія сколіозів, кіфозів та остеохондрозів у дітей та підлітків.

Як правило, всі ці проблеми із хребтом беруть свій початок у школах. Після рухливих літніх канікул, або взагалі активного безтурботного життя (якщо йдеться про перший клас), діти повертаються до школи і сідають за парти. Відтепер, сидячий спосіб життя стає для них постійним – вони вчаться у школі, та роблять домашні завдання вдома. Знання – це їхнє майбутнє. Але процес отримування знань має бути приємним як з педагогічної, так і з медичної точки зору. Про вчителів буде окрема тема, а наразі пропоную вашій увазі декілька нескладних правил: як правильно сидіти за партою чи робочим столом, щоб зберегти хребет здоровим.

 1. По-перше запам’ятайте, що ваші коліна, коли ви сидите, мають бути на рівні тазу. Таким чином ваші стегна будуть паралельні до підлоги.
 2. Паралельні до підлоги та зігнуті у ліктях руки, мають лежати на столі так. Лікті не мають звисати зі столу, або навпаки бути вищими за рівень третього знизу ребра (не тягніться до столу). Якщо лікті лежатимуть на столі, це зніме навантаження з кистей рук та плечей.
 3. Стопи мають твердо стояти на підлозі. Якщо у школярика ніжки до підлоги ще не дістають – йому потрібно поставити підставку для ніг.
 4. Неможна схрещувати ніжки – це перетискає кровообіг.
 5. Дошку у молодших класах шкіл розміщують так, щоб дитина не вигинала шию, дивлячись на неї вгору. Центр дошки має бути просто на рівні очей дитини у сидячому положенні.
  Відповідно, якщо в класі три ряди парт, центральний ряд має стояти на центральній вісі від центру дошки, а крайні прагнути до центру (дивіться малюнок).
 6. Порада для зору: поставте всі парти у шаховому положенні. Цепозбавить дітей із задньої парти потреби визирати за-за спини сусідів переду, щоб подивитися на дошку.

Ray - стілець для розвитку здорової постави у дітей.

Як правильно сидіти за партою

З незапам'ятних часів стільці і крісла не вважалися шкідливими для здоров'я людини. Однак останні два десятиліття у зв'язку зі зростаючими епідеміями ожиріння та іншими захворюваннями, що прогресують в результаті малорухливого способу життя, змушують меблевиків поставитися уважніше до цієї проблеми.

стільчик для правильної осанки

Промисловий дизайнер з Ірландії Саймон Деннехи придумав геніальний витвір, що називається Ray і представляє із себе стільчик на коліщатках, оснащений дуже гнучким сидінням. Таке сидіння не дозволяє школяреві розкинутися на стільчику, а навпаки змушує його прийняти оптимальну для постави позу. На відміну від традиційного стільчика, де кут між спиною та стегнами від прямого прагне до гострого, стільчик Ray зроблений таким чином, що цей кут більш розгорнутий й становить 100 і більше градусів. Таким чином м'язи ніг учня завжди злегка напружені, а спина пряма і торкається спинки стільця. Крім того, висота стільчика налаштовується під будь-який зріст.

стільчик для школярів

стілець для осанки

Ray - стілець для розвитку здорової постави у дітей

Ray - стілець

стілець для учбових закладів

Ця модель стільчика для школярів була визнана багатьма приватними школами за участю інститутів охорони здоров'я як та що сприяє розвитку здорової постави у дітей і вже сьогодні користується великою популярністю. Докладніше дізнатися про стілець Ray можна на сайті розробників даних меблів perch.ie.

<< Назад

 
сайт создан компанией сайт разработан компанией Эффект

РЕФОРМА МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
Профспілкове життя